NOVOL

Firma NOVOL powstała w roku 1978, w ciągu kolejnych dekad przekształcając się z niewielkiego przedsiębiorstwa w największego w Polsce producenta rozwiązań dla lakiernictwa.

Historia firmy ma swój początek w niewielkim warsztacie o powierzchni 90m2, w którym ograniczony asortyment produktów, wykonywanych przy pomocy ręcznych narzędzi pracy, pozwalał zaspokajać potrzeby lokalnego rynku w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Produkcja oparta o wysokiej jakości technologie i surowce pozwoliła na szybkie poszerzenie oferty handlowej oraz zwiększenie liczby partnerów biznesowych. Aktualnie po ponad trzydziestu latach rozwoju, produkty z logo NOVOL trafiają do odbiorców z państw Europy Zachodniej, Wschodniej, Australii, Nowej Zelandii, na Bliski Wschód oraz do Afryki. Nasze hale produkcyjne i magazynowe mają ponad 17 000 m2, a na potrzeby konkretnych rynków pracują nasi partnerzy handlowi z Niemiec, Rosji, na Ukrainie i w Azerbejdżanie.
Obecnie oferujemy szeroką gamę specjalistycznych materiałów naprawczych i montażowych przeznaczonych do pracy w różnych branżach: produkty do renowacji powłok lakierniczych, materiały do montażu oraz pielęgnacji podłóg drewnianych, systemy samopoziomujących posadzek dla budownictwa sportowego i przemysłowego oraz materiały do prac w branżach szkutniczej.
Wysoką jakość produkowanych wyrobów zapewniają m.in. nowoczesne technologie, kontrola procesu produkcji oraz wykorzystywanie wysokogatunkowych surowców od sprawdzonych dostawców. Nasze Laboratoria Badawczo-Rozwojowe, wyposażone w specjalistyczne oprzyrządowanie, sprawują nadzór technologiczny nad wdrażaniem produkowanych wyrobów oraz nie ustają w poszukiwaniach innowacyjnych rozwiązań recepturowych.
Pragniemy, aby wytwarzane przez nas produkty, obsługa klienta i dbałość o środowisko były powodem do dumy dla każdego pracownika firmy NOVOL. Od lat staramy się, aby na wszystkich etapach i szczeblach funkcjonowania przestrzegać przyjętych norm jakości, dlatego też istotnym elementem procesu rozwoju firmy było wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością spełniającego wymagania normy ISO 9001:2008. Dzięki temu możemy zagwarantować, że produkt, który trafia do Państwa rąk jest zawsze tak samo skuteczny i wydajny. Jesteśmy zakładem przyjaznym dla środowiska, dlatego wdrożyliśmy system ISO 14001, dzięki któremu znacznie ograniczyliśmy ilość odpadów wykorzystując energię odpadową z procesów spalania.
Wyrazem troski o kwestie społecznej odpowiedzialności jest nasz oddział Manu Serwis, który zapewnia miejsca pracy osobom upośledzonym umysłowo, w większości nigdy wcześniej nie pracującym lub bezrobotnym. Dzięki czemu odnalazły sens życia i możliwość rehabilitacji poprzez aktywność zawodową.
Nasze działania zostały docenione przez niezależne organizacje: zostaliśmy laureatami konkursu Przedsiębiorca Roku, organizowanego przez Ernst & Young. Nagroda ta jest dla nas szczególnie ważna, gdyż przyznano ją w uznaniu wyjątkowej odpowiedzialności prowadzonego biznesu oraz za zrozumienie i pomoc ludziom niepełnosprawnym. Zostaliśmy również uhonorowani prestiżową Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP, przyznaną w kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu. Zależy nam na tym, aby współpraca z firmą NOVOL była czymś więcej niż tylko zaopatrywaniem się w produkty wysokiej jakości, dlatego dbamy o to, aby każdy kontakt niósł za sobą konkretne korzyści dla naszych partnerów.